شرایط برگرداندن کالا

رضایت مندی مشتریان جز اولین اولویت های کالاسیستم بوده است، و تلاش کالاسیستم در این راستا بوده تا هر خرید از جانب شما در بهترین شرایط به دست مشتری برسد. با این وجود امکان دارد، مشتریان بعد از خرید خود، با مشکلاتی مواجه شوند، که در این شرایط مواردی در چارچوب گارانتی محصولات از سوی کالا سیستم  در نظر گرفته می شود. تمامی محصولاتی که باید از نظر فیزیکی سالم به دست مشتریان برسند،دارای گارانتی اصالت و سلامت فیزیکی هستند و  همچنین دارای  7 روز مهلت تست و برگشت دادن کالا می‌باشند.

 

در چه صورتی می توان پس از 7 روز کالا را برگرداند؟

 

1-  اشکالات و یا ایرادات فنی حتما باید حداکثر تا 7 روز پس از دریافت کالا، به کالاسیستم اطلاع داده شود.

2- این خدمات پس از شکستگی، خط و خش و مانند آن روی بدنه کالا، که در اثر استفاده نادرست مصرف کنندگان از کالا ایجاد شود، را شامل نمی‏‏‌شود.

3- در صورتی که کالای خریداری شده از نظر ظاهر، مشخصات فنی، با اطلاعاتی که در کالاسیستم وجود دارد، مغایرت داشته باشد.اگر در خرید محصول مغایرتی وجود داشت، حتما تا حداکثر 24 ساعت بعد از دریافت، به کالاسیستم از طریق تلفن، ایمیل و ....اطلاع داده شود.

4- ایرادات فیزیکی باید حداکثر تا 24 ساعت بعد از دریافت کالا، به خدمات پس از فروش کالاسیستم  از طریق تلفن، ایمیل یا مراجعه حضوری اطلاع داده شود.

5- اگر مشتری از خرید خود منصرف شود، درخواست مرجوعی به کالایی تعلق می گیرد، که بسته بندی اولیه آن باز نشده باشد.

6- همچنین در صورت انصراف از خرید، ارسال کالا به عهده مشتری خواهد بود.

7- آسیب‏‏ دیدگی باید حداکثر طی 24 ساعت پس از دریافت کالا، به خدمات پس از فروش کالاسیستم اطلاع داده شود.

 

استرداد وجه :

 

زمانی که شما کالایی را مرجوع می نمایید، ابتدا باید فرم مرجوعی کالا را پرنموده و کالا را مرجوع نمایید، در این صورت پس از رسیدن کالا اگر کالا مشکلی فنی داشت، پس از بررسی فنی توسط کارشناسان فنی کالاسیستم و تایید آن دستور تعویض و یا استرداد وجه آن داده می شود.

در این صورت اگر شما تقاضای تعویض محصول را داشته باشید، محصول جدید بعد از 48 ساعت کاری برایتان ارسال می گردد، در غیر اینصورت باید فرم استرداد وجه را پر نمایید، تا مبلغ مورد نظر به همان شماره حسابی که از طریق آن پرداخت را انجام داده اید بعد از گذشت 48 ساعت کاری، واریز گردد.

 

 


مقایسه 0