سوالات متداول

 

ثبت و پیگیری سفارش

 

1-آیا برای خرید از کالاسیستم، حتما باید در سایت عضو باشیم؟

پاسخ : بله، شما می توانید سفارش خود به صورت مهمان تکمیل نمایید.. البته پیشنهاد کالا سیستم عضویت در سایت می باشد. شما با عضویت می‌توانید:

- سریع‌تر و ساده‌تر خرید کنید

- به سادگی سوابق خرید و فعالیت‌های خود را مدیریت کنید.

- لیست علاقمندی‌های خود را بسازید و تغییرات آنها را دنبال کنید.

- نقد، بررسی و نظرات خود را با دیگران به اشتراک گذارید.

- در جریان فروش‌های ویژه و قیمت روز محصولات قرار گیرید.

 

2- آیا در تمام ساعات شبانه روز می‌توانم سفارش خود را ثبت کنم؟

پاسخ: شما در 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته می‌‏توانید سفارش خود را ثبت کنید. 

 

3-آیا می‌توانم برای شخص دیگری از کالاسیستم خرید کنم و سفارش تحویل آن شخص شود؟

پاسخ:  بله، شما می توانید در مرحله آخر خرید کالای خود، در بخش سفارش و بخش " انتخاب آدرس"، با انتخاب گزینه "افزودن آدرس جدید" آدرس و مشخصات تحویل گیرنده سفارش را وارد کنید. توجه داشته باشید که اگر مبلغ سفارش را اینترنتی پرداخت کنید، تحویل گیرنده سفارش هنگام دریافت کالا باید کارت شناسایی همراه داشته باشد.

 

4-از وضعیت سفارشی که ثبت کرده‏‌ام، چگونه می‌‏توانم مطلع شوم؟

پاسخ:  کالاسیستم با ارسال پیامک‏، مرحله به مرحله وضعیت سفارش را به شما اعلام می‏‌کند. همچنین برای اطلاع از وضعیت سفارش، می‏‌توانید وارد حساب کاربری خود شوید و با کلیک روی گزینه "سفارشات من" از وضعیت آن مطلع شوید. 

توجه داشته باشید که 30005842 تنها شماره‌‌‌هایی است که کالاسیستم از طریق آن برای کاربران و مشتریان خود پیامک (اس ام اس) ارسال می‌کند.


5- بعد از ثبت سفارش، برای اطمینان از پردازش آن باید با ‌کالا سیستم تماس بگیرم؟

پاسخ:  خیر، پس از انجام مراحل خرید و ثبت سفارش، پردازش سفارش شما به صورت خودکار از طریق سرویس پیامک یا ایمیل اطلاع‏ رسانی خواهد شد و در صورتی که نیاز باشد کارشناسان فروش کالاسیستم با شما تماس خواهند گرفت. 


6- می‏‌توانم سفارشم را تلفنی ثبت کنم؟

پاسخ:  خیر، به منظور تسریع فرایند پردازش و ارسال سفارش و نیز کاهش امکان بروز خطا در ثبت سفارش، مشتریان محترم ‏باید سفارش خود را اینترنتی ثبت کنند.

7- آیا در صورت پیش آمدن هر مشکلی می توانم با کالاسیستم تماس بگیرم؟

بله، شما کاربران گرامی می توانید، در تمامی روزها در ساعات کاری در مورد مواجه شدن با هرگونه مشکلی با کالاسیستم تماس حاصل نمایید.

 

پرداخت

 

1-مبلغ سفارشم را چگونه می‏‌توانم پرداخت کنم؟

پاسخ  کاربران کالاسیستم می‌توانند از طریق درگاه اینترنتی و با استفاده از همه کارت‏‌های بانکی عضو شبکه شتاب در سایت کالاسیستم، هزینه سفارش را به صورت آنلاین پرداخت کنند. همچنین واریز کارت به کارت به شماره حساب‏‌های اعلام شده در سایت کالاسیستم برای همه کاربران وجود دارد.

برای اطلاعات بیشتر می‏توانید به صفحه روش‌‏های پرداخت مراجعه کنید.

 

2-آیا پرداخت در محل، شرایط و محدودیت‏‌هایی دارد؟

پاسخ:  بله، هنگامی که تعداد و مبلغ سفارش از 500.000 تومان بالاتر باشد امکان پرداخت نقدی وجود ندارد.


3-ممکن است پرداخت اینترنتی ناموفق باشد، ولی مبلغ از حساب من کم شده باشد؟

پاسخ:  گاهی ممکن است در هنگام پرداخت شبکه بانکی قطع شود و پرداخت ناموفق انجام شود. اما در این مواقع جای نگرانی وجود ندارد. در این حالت معمولاً پول شما در حساب‏‌های میانی بانک است و خود بانک مغایرت‏‌ها را رفع کرده و مبلغ را به صورت خودکار به حساب شما برگشت می‌‏دهد. اگر تا 72 ساعت پول به حسابتان برگشت نخورد، آنگاه با بانک عامل پرداخت اینترنتی تماس بگیرید تا مغایرت برطرف شود.

 


مقایسه 0